بلاگ

در جلسه معاملاتی لندن چطور معامله کنیم؟

جلسه معاملاتی لندن حدود 35 درصد از کل متوسط ​​گردش مالی بازار فارکس را به خود اختصاص می دهد که بیشترین مقدار را نسبت به سایر بازارهاست. انتهای جلسه معاملاتی لندن در طول روز با آغاز جلسه معاملاتی نیویورک همپوشانی دارد.

جلسه معاملاتی لندن چه ساعتی شروع می شود ؟

ساعات کاری بازار فارکس لندن از ساعت 8 صبح بوقت GMT شروع و تا ساعت 17 بوقت GMT است، توجه کنید که ایران در نیمه دوم سال شمسی 3 ساعت و نیم جلوتر از GMT است، یعنی شما زمانهای گفته شده را با این ساعت باید جمع کنید، پس در حال حاضر که در آبانماه هستیم، ساعت شروع جلسه معاملاتی لندن 11:30 میباشد.

جلسه معاملاتی لندن بیشترین حجم فارکس را در بین تمام جلسات معاملاتی بازار فارکس دارد.

زمان همپوشانی جلسه لندن با جلسه معاملاتی آسیا : ساعت 8 تا 9 صبح بوقت GMT

زمان همپوشانی جلسه لندن با جلسه معاملاتی نیویورک : ساعت 13 تا 17 بوقت GMT (بالا توضیح دادم که برای تبدیل تایم بوقت ایران بایستی 3:30 به آنها اضافه کنید.)

سه نکته مهم در مورد جلسه معاملاتی لندن

جلسه معاملاتی لندن دارای تراکنش و حجم بالایی است.

کندتر شدن بازار توکیو مصادف با آغاز جلسه لندن است و با شروع تحرک قیمت ها از جانب تأمین کنندگان نقدینگی مستقر در بریتانیا، معامله گران معمولاً شاهد افزایش نوسانات هستند.

همزمان با آغاز جلسه معاملاتی لندن، پرایس اکشن در بسیاری از جفت ارزهای اصلی غالبا افزایش می یابد. در زیر، نمودار خطی تغییرات قیمتی جفت ارز EUR/USD را در تایم روزانه می بینیم. توجه داشته باشید که پرایس اکشن همزمان با بسته شدن بازار در نقطه آبی قویتر شده است.

حمایت و مقاومت احتمالا در جلسه معاملاتی لندن خیلی راحت تر از جلسه معاملاتی آسیایی شکسته شود (زمانی که نوسانات معمولا کمتر است).

از معاملات سفته‌بازان در نشست لندن معامله گران میتوانند به نفع معاملات خود بهره ببرند. هنگام ورود در شکست های بریک اوت، معامله گران به دنبال حرکات نوسانی هستند که احتمالا برای مدت زمان طولانی ادامه یابد.

حواستون به همپوشانی بازار باشد!

“همپوشانی” زمانی است که جلسات معاملاتی لندن و نیویورک همزمان باز هستند، اینها دو بازار بزرگ در جهان هستند و در این بازه زمانی همپوشانی چهار ساعته، احتمال حرکات  بزرگ و سریع همزمان با ورود حجم زیادی از نقدینگی به بازار وجود دارد.

 تصویر بالا همپوشانی جلسه معاملاتی لندن با نیویورک را نمایش میدهد. برای معامله در زمان همپوشانی، معامله گران می توانند از استراتژی بریک اوت استفاده کنند در حالیکه از مزیت احتمال نوسانات زیاد در طول همپوشانی بهره میبرند.

نقدینگی بالا

جلسه معاملاتی لندن یکی از نقدشونده ترین جلسات معاملاتی است. با توجه به حجم بالای خرید و فروش، جفت ارزهای اصلی می توانند با اسپرد بسیار پایین معامله شوند. معامله گران روزانه که به دنبال هدف قرار دادن حرکات کوتاه هستند ممکن است علاقه مند به یافتن روندها و شکست ها برای معامله باشند تا هزینه ای را که در اسپرد می پردازند کاهش دهند.

چه جفت ارزهایی برای معامله در طول جلسه لندن بهترین هستند؟

هیچ «بهترین» جفت ارزی برای معامله در ساعات بازار فارکس لندن وجود ندارد، اما جفت ارزهایی وجود دارند که به دلیل حجم زیاد، اسپردشان کاهش می‌یابند و به معامله‌گران امکان اسپرد ارزان‌تر را می‌دهند.

این ارزها شامل جفت ارزهای اصلی مانند EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD و USD/CHF هستند. جفت ارزهای اصلی در طول جلسه فارکس لندن در حجم بسیار بالایی معامله می شوند.

جفت ارزهایی که بیشترین تأثیر را از همپوشانی دارند عبارتند از EUR/USD، USD/JPY، GBP/USD به دلیل فعالیت های بین بانکی بین ایالات متحده و اروپا/لندن. اگر استراتژی معاملاتی شما برای نوسانگیری مناسب‌تر است، این ها جفت‌های معاملاتی هستند که باید زیر نظر بگیرید، زیرا آنها نقدینگی بالا و به طور متوسط ​​در طول همپوشانی نوسانات بیشتری دارند.

چگونه می توان در طول جلسه لندن بریک اوت ها را معامله کرد؟

معامله بریک اوت در طول تایم همپوشانی لندن، تقریباً مانند اجرای این استراتژی در هر زمان دیگری از روز است، با این تفاوت که در آغاز جلسه معاملاتی حجم نقدینگی و نوسانات زیاد است.  

وقتی معامله‌گران به دنبال معامله بریک اوت ها هستند، اغلب به دنبال حمایت یا مقاومت محکم برای طراحی استراتژی خود هستند.

نمودار زیر یک الگوی گوه افزایشی را نشان می دهد، یک خط روند با سطح مقاومتی که نهایتا شکسته می شود.

مزیت بزرگ این ستاپ معاملاتی مدیریت ریسک است. معامله‌گران می‌توانند حدضرر را نسبتاً فشرده نگه دارند، در حالی که تریلینگ استاپ نزدیک به خط روند حرکت کند. در اینحالت اگر خط حمایت/روند شکسته شود، ضررها محدود می‌شوند و اگر استراتژی موفق اجرا شود، منجر به نسبت ریسک به ریوارد خوبی میگردد. .

افزایش نقدینگی در طول جلسه لندن همراه با افزایش نوسانات، احتمال وقوع این شکست های احتمالی را بسیار بیشتر می کند.

استراتژی ها و نکات تجارت جلسه لندن

به یاد داشته باشید، هنگامی که معاملات باز لندن نوسانات و نقدینگی افزایش می یابد، بنابراین مراقب باشید و از اهرم مناسب در هنگام معامله استفاده کنید. اگر در تجارت فارکس تازه کار هستید، راهنمای معاملاتی فارکس برای مبتدیان ما را دانلود کنید تا با اصول اولیه آشنا شوید.

نظیر جلسه معاملاتی لندن، جلسات معاملاتی نیویورک و آسیا نیز دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که معامله گران فارکس باید از آن آگاه باشند، منتظر مطالب بعدی ما باشید.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید