بلاگ

تحلیل شاخص دلار

محرک اصلی دلار در این هفته گزارش نرخ تورم ماه دسامبر است❕

برای شاخص دلار هفته گذشته، داده های کلیدی اقتصادی ایالات متحده را پشت سر گذاشتیم، از جمله گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) و ISM خدماتی
و نرخ تورمی اصلی برای ناحیه یورو که با وجود کاهش قیمت انرژی، بالاتر از پیش بینی ها شد.

(توضیح اینکه یورو بیش از ۵۷.۶٪ شاخص دلار را تشکیل میدهد).

⭕️سیگنالی که گرفتیم این بود که در حالیکه بخش خدمات امریکا از تورم بالاتر حمایت میکند، فشار دستمزدها در گزارش مشاغل کاهش یافته است❕

⚠️اکنون این هفته سوالی که منتظر جوابش در گزارش نرخ تورم هستیم این است که،
آیا کاهش میزان میانگین دستمزد ساعتی برای دستامبر خودش را در گزارش CPI روز پنجشنبه نشان خواهد داد⁉️

تقویم اقتصادی- پنجشنبه، 12 ژانویه

چاپ CPI محرک اصلی دلار خواهد بود و با توجه به اینکه ارقام تورم اصلی و تورم(Core CPI و CPI) به ترتیب از اواخر تا اواسط سال 2022 در حال کاهش بوده اند، یک پرینت ملایم مجدد، می تواند حمایت صعودی را کاهش داده و نزول بیشتر دلار را در پی داشته باشد.

افزایش در CPI احتمالا باعث افزایش 50 واحدی نرخ بهره در نشست فوریه فدرال رزرو (به جدول زیر برای قیمت گذاری فعلی بازار پول مراجعه کنید) می شود، در حالی که کاهش آن می تواند احتمال افزایش 25 واحدی را افزایش دهد و باعث ریزش بیشتر DXY شود. هفته معاملاتی ما با گزارش احساسات مصرف‌کننده میشیگان در ماه ژانویه به پایان می‌رسد و انتظار می‌رود که خوش‌بینی بیشتر از سوی مصرف‌کنندگان آمریکایی افزایش یابد.

احتمالات نرخ بهره فدرال رزرو

تحلیل تکنیکال دلار

دلار در تایم روزانه پس از شکست اخیر الگوی نزولی گوه (خطوط سیاه) که نتوانست بالای خط مقاومت روانی 105.00 حفظ شود، روند صعودی را دنبال نکرد. با بررسی شاخص قدرت نسبی (RSI) در زیر سطح 50 و زیر SMA 200 روزه (آبی) روند کلی نزولی باقی می ماند. CPI این هفته احتمالاً سوگیری دلار را تعیین خواهد کرد و احتمالا محدوده تغییرات نرخ دلار تا زمان انتشار داده در روز پنجشنبه محدود باقی خواهد ماند.

سطوح مقاومت: 105.00-104.65-104.11
سطوح پشتیبانی: 103.42-102.15

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید