بلاگ

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش رو 3- 7مرداد(25-29 ژوئن)

تقویم اقتصادی

این هفته در آمریکا پر خبرترین هفته تابستان است ؛ چرا که داده ها ی مربوط به تصمیمات فدرال رزرو، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی GDP برای فصل دوم، و گزارشات درآمدی برای بی شاز یک سوم شرکت های S&P 500 در راس اخبار قرار دارند. در اروپا هم کشورهای المن، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا گزارشات مهمی در مورد نرخ تورم و رشد اقتصادی منتشر خواهند کرد.

در آمریکا ،به دلیل انتشار تصمیمات کمیته بازار آزاد فدرال FOMC و داده های درآمدی و اقتصادی، هفته پر خبری خواهد بود. فدرال رزرو آماده است تا همچنان به سیاست افزایش نرخ بهره خود ادامه دهد؛  و انتظار میرود که برای دومین بار متوالی نرخ بهره 75 واحد افزایش یابد و فدرال رزرو هزینه های استقراضی را به بالاترین سطح خود از سال 2019 برساند.

همچنین بیش از یک سوم شرکت های S&P 500 نتایج فصلی خود را گزارش خواهند داد. انتظار می رود که شاخص رشد GDP 0.4 % در فصل دوم افزایش یابد ، و این نشان از افزایش رشد اقتصاد آمریکا و احیا از کاهش 1.6% در فصل اول باشد.دیگر اخبار مهم اقتصادی شامل : شاخص درآمد شخصی، شاخص تورمی مخارج و هزینه های شخصی، شاخص های قیمت مسکن،شاخص اطمینان مصرف کننده، شاخص خانه های در معرض فروش و خانه های نو و سفارشات کالاهای بادوام می باشد.  

در کانادا، معامله گران شاخص ماهانه رشد تولید ناخالص داخلی GDP را زیر نظر خواهند گرفت.

در اروپا آلمان، بزرگترین اقتصاد منطقه یورو ، اخبار مهمی در مورد نرخ رشد و نرخ تورم را منتشر خواهد کرد. بر اساس پیش بینی ها، اقتصاد اتحادیه اروپا شاهد یک رشد جزیی 0.1% در فصل دوم خواهد بود؛ اما چشم انداز اقتصادی همچنان، به دلیل آغاز سیاست های انقباضی بانک مرکزی اروپا مایوس کننده است و در این میان، رکورد بالای تورم باعث کاهش قدرت خرید خانوارها نیز شده است.پیش بینی می شود در ماه جولای ، نرخ تورم منطقه یورو به سرعت افزایش یافته و به 8.7% سالانه برسد؛ که رکوردی جدیدی است.

انتظارات مصرف کننده آلمان نیز ، بر اساس پیش بینی ها، می تواند در ماه آگوست پایین ترین رکورد خود را ثبت کند و انتظارات تجاری احتمالا به پایین ترین سطح خود در دو سال اخیر کاهش یابد. در آلمان اخبار مشاغل نیز مورد توجه معامله گران قرار خواهد گرفت. دیگر داده های مهم اقتصادی شامل :نظر سنجی تجاری منطقه یورو و شاخص های  تجارت خارجی و اطمینان تولیدی ترکیه می باشد. تقویم اقتصادی نسبتا سبکی برای بریتانیا در این هفته وجود دارد ؛ و صرفا شاخص های پولی بانک انگلستان ، ارزیابی کنفدراسیون صنعت بریتانیا از سفارشات کارخانه ای، شاخص خوش بینی تجاری و تجات های توضیعی از اخبار حائز اهمیت می باشند.  

در منطقه آسیا-اقیانوسیه ، ژاپن مقادیر زیادی از داده های اقتصادی را منتشر خواهد کرد که شامل: نرخ بیکاری ماه ژوئن، شاخص خرده فروشی، شاخص های خروجی صنعتی و انتظارات مصرف کننده در ماه جولای می باشد.

در استرالیا ، پیش بینی ها برای نرخ تورم سالانه درفصل منتهی به ژوئن 6.3% است ؛ که بالاترین سطح از سال 1990 می باشدو احتمالات را برای افزایش 75 واحدی نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا افزایش می دهد. در این کشور همچنین داده های شاخص های خرده فروشی ماه ژوئن و شاخص قیمت تولید کننده منتشر خواهند شد. در چین هم معامله گران اخبار مربوط به سرمایه گذاری مستقیم خارجی و سودهای صنعتی را زیر نظر خواهند گرفت.

  http://Trading Economics

به اشتراک بگذارید

دسته بندی ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید