بلاگ

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش رو( 13 تا 17 تیر-4 تا 8 جولای)

پس از نیمه  اول پرتلاطم امسال؛ با افزایش نرخ بهره ها ی جهانی، سرمایه گذاران همچنان به دنبال نشانه هایی از احتمال رکود اقتصادی هستند.

گزارش مشاغل  غیر کشاورزی و صورتجلسه کمیته فدرال بازار آزاد FOMC آمریکا در هفته پیش رو در راس اخبار مهم قرار دارد. اظهار نظرهای کریستین لاگارد رییس بانک مرکزی اروپا،تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا و گزارش مدیران فروش بخش خدمات  PMIچین هم توسط معامله گران به دقت رصد خواهند شد.

در آمریکا،توجه معامله گران بر گزارش داده های مشاغل غیر کشاورزی NFP متمرکز خواهد بود؛ که انتظار میرود افزایش  270K مشاغل را برای ماه ژوئن ،که کمترین سطح از ماه آوریل سال قبل است، گزارش دهد. این در حالی است که نرخ بیکاری در سطح 3.6 % بدون تغییر و افزایش 0.3% دستمزدها نیز گزارش شده است.

صورتجلسه کمیته فدرال بازار آزاد FOMC و سخنرانی چند تن از اعضای فدرال رزرو نیز برای سر نخ های بیشتر از افزایش نرخ بهره ماه جولای، میان افزایش 50 یا 75 واحدی، حائز اهمیت است.دیگر داده های مهم شامل:شاخص سفارشات کارخانجات،گزارش مدیران فروش بخش غیر تولیدی PMI، شاخص فرصت های شغلی، گزارش دستمزد بخش خصوصی ADP، شاخص کاهش مشاغل، تراز تجاری و وام مصرفی می باشد. روز دوشنبه بازار سهام و اوراق قرضه آمریکا به خاطر تعطیلات چهارم جولای بسته خواهد بود.

در کانادا شاخص های  بیکاری،صادرات ، واردات، و گزارش مدیران فروش بخش تولید PMI مورد توجه معامله گران قرار خواهد گرفت.

در انگلستان ، تقویم اقتصادی نسبتا کم خبری خواهیم داشت. معامله گران سخنرانی های چند نفر از سیاست گذاران و بیلی رییس بانک مرکزی انگلستان و همچنین گزارش ثبات مالی این بانک را در روز سه شنبه به دقت زیر نظر خواهند گرفت. گزارشات مدیران فروش بخش خدمات  PMI و شاخص قیمت مسکن نیز مورد توجه سرمایه گذاران خواهد بود.

در اروپا،اظهار نظرات چند نفر از سیاست گذاران و رییس بانک مرکزی اروپا،کریستین لاگارد، به همراه صورتجلسه آخرین سیاست پولی این بانک در مرکز توجهات معامله گران قرار خواهد گرفت؛ چرا که سرمایه گذاران به دنبال نشانه های بیشتر از سیاست انقباضی بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره ماه جولای هستند.دیگر اخبار مهم اقتصادی شامل :گزارشات مدیران فروش بخش خدمات PMIs، شاخص های قیمت تولید کننده و خرده فروشی برای منطقه یورو؛ تراز تجاری و شاخص سفارشات کارخانه ای و تولید صنعتی آلمان؛ و داده های تورمی برای روسیه،ترکیه و سوییس می باشند.

در چین، گزارش مدیران فروش بخش خدمات PMI برای ماه ژوئن حاکی از چگونگی عملکرد تامین کنندگان خدمات از زمان کاهش قرنطینه ها شدید در شهر های مهم خواهد بود و این در حالی است که داده های تورم نیز برای این کشور منتشر خواهد شد.

در استرالیا، تمرکز معامله گران بر گزارش بانک مرکزی استرالیا خواهد بود؛ چرا که انتظار می رود نرخ بهره با یک افزایش 50 واحدی دیگر به 1.35% برسد. همچنین، شاخص های تراز خارجی، خرده فروشی، مجوز احداث بنا، وام های جدید مسکن در کنار نظر سنجی های تجاری برای بخش خدمات استرالیا از مهم ترین اخبار اقتصادی خواهد بود.

در ژاپن نیز معامله گران با دقت داده های گزارش مدیران فروش بخش خدمات PMI، هزینه های خانگی و حسابهای جاری این کشور را رصد خواهند کرد.

http://Trading economics

به اشتراک بگذارید

دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید