بلاگ

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش رو از 27 تا 31 تیر ماه 1401( 18 تا 22 ژوئن 2022)

اقتصادی

این هفته در آمریکا ، تمرکز بر نتایج درآمدهای شرکتها و اخبار مسکن خواهد بود. بانک مرکزی اروپا، بانک ژاپن و بانک ملت چین جلسه های سیاست پولی برگزار خواهند کرد. در بریتانیا، کانادا و ژاپن اخبار مربوط به تورم برای ماه ژوئن انتشار خواهد یافت. داده های مربوط به گزارش مدیران فروش بخش تولید و خدمات آمریکا، آلمان ، فرانسه ، بریتانیا و منطقه یورو نیز حائز اهمیت است.

در آمریکا،فصل درآمدها وارد فاز پرخبری می شود؛ چرا که نتایج شرکتها در مورد نحوه تعاملشان با تورم ، مساله زنجیره تامین و کمبود نیروی کار  شفاف سازی خواهند کرد. شاخص های بازار مسکن، احداث بنا، مجوز ساخت و فروش خانه های موجود، در شرایط فعلی افزایش هزینه های استقراضی و فشار قیمت بر مصرف کننده، اخبار تازه ای را برای بخش مسکن به روز رسانی خواهند کرد. معامله گران همچنین شاخص تولید فدرال، شاخص مهم CB و گزارش های مدیران فروش S&P Global flash PMIs را به دقت زیر نظر خواهند گرفت.

housing

در کانادا انتظار میرود، داده های قیمت مصرف کننده نشان از ادامه تورم از ماه مارس باشد و پیش بینی رقم 8.3% برای نرخ تورم در نظر گرفته شده است؛ که بالاترین رقم از دسامبر 1982 است. شاخص خرده فروشی کانادا هم از اخبار مهم برای رصد کردن معامله گران می باشد.

در اروپا ، برای روز پنج شنبه، تمام تمرکز معامله گران بر تصمیمات سیاست پولی بانک مرکزی اروپا ست؛ و شدیدا انتظار میرود که این بانک برای اولین بار پس از بیش از یک دهه، شروع به افزایش نرخ بهره کند. گمانه زنی بازار برای افزایش 25 واحدی است؛ گرچه اخیرا با همسان شدن ارزش یورو با دلار، پیش بینی ها برای افزایش 50 واحدی هم بیشتر شده است. نرخ تورم ماه جولای هم، روز سه شنبه، احتمال دارد با ثبت رکورد  جدید به 8.6% برسد. سیاست گذاران در مورد منابع گازی روسیه همچنان نامطمئن هستند؛ چرا که جریان گاز از طریق نورد استریم 1 تا 21 جولای بسته خواهد بود ، در حالی که خط لوله اصلی به پایان کار فصلی خود میرسد.

در این میان، انتظار می رود بانک مرکزی روسیه نرخ بهره اصلی را 50 واحد دیگر کاهش دهد چرا که سرعت تورم کاسته شده و کاهش فعالیت اقتصادی هم نسبت به ماه آوریل کمتر شده است. ترکیه هم در مورد نرخ بهره تصمیم گیری خواهد کرد. گزارش مدیران فروش  PMIs برای منطقه یورور، آلمان و فرانسه نیز احتمالا نشان از رکود در بخش تولید و خدمات از آغاز فصل سوم خواهد بود. شاخص اطمینان مصرف کننده در منطقه 19-bloc هم بر اساس پیش بینی ها، به پایین ترین سطح در 27 ماه اخیر خواهد رسید.

در بریتانیا معامله گران با هفته پرخبری روبرو هستند. داده های تورم، گزارش مشاغل، تجارت خرده فروشی، انتظارات مصرف کننده و گزارش مدیران فروش  PMIsاز مهم ترین اخبار می باشد. احتمالا قیمت مصرف کننده در انگلستان در ماه ژوئن به سطح 9.2% افزایش پیدا کند که یک رکورد افزایشی جدید است و بر اساس پیش بینی ها، شاخص خرده فروشی برای دومین ماه متوالی با کاهش روبرو خواهد شد. انتظار میرود نرخ بیکاری در سطح 3.8% باقی بماند و رشد دستمزدها به صورت جزیی افزایش یابد.

در چین، بر اساس پیش بینی ها، بانک ملت چین،  پس از ثابت نگه داشتن  سیاست میان مدت نرخ وام برای شش ماه متوالی، نرخ اصلی وامهای خود را بدون تغییر نگه خواهد داشت.

انتظار میرود  که بانک مرکزی ژاپن ، علیرغم نگرانی ها در مورد ین ضعیف بی سابقه در 24 سال اخیر، بر سیاست پولی انبساطی خود تاکید کند. همچنین این بانک پیش بینی های جدید فصلی را گزارش خواهد داد. دیگر اخبار مهم ژاپن شامل شاخص های صادرات و واردات، نرخ بهره و گزارش مدیران فروش PMIs می باشد.

در استرالیا، بر اساس پیش بینی ها، صورتجلسه بانک مرکزی در مورد اقدامات این بانک برای ماه آگوست اطلاعات تازه ای را به روز رسانی خواهد کرد.  برخی از سرمایه گذاران انتظار افزایش نرخ بهره 75 واحدی را دارند که به دلیل داده های قوی مشاغل ماه ژوئن است. شاخص مهم Westpac و شاخص های  PMIs هم در راس اخبار مهم قرار دارند.

در نیوزلند هم توجه معامله گران بر اخبار نرخ تورم برای فصل دوم، شاخص های صادرات  و واردات خواهد بود.

http://Trading economics

به اشتراک بگذارید

دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید