بلاگ

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش (از10 تا 14 مرداد ماه1401 – 1 تا 5 آگوست 2022)

اقتصاد هفته

این هفته در آمریکا هفته پرخبری خواهد بود؛ چرا که سرمایه گذاران بر گزارشات کار ماه جولای، سخنرانی چند نفر از اعضای فدرال رزرو، شاخص مدیران فروش بخش کشاورزی و غیر کشاورزی، و گزارشات درآمدها متمرکز خواهند شد. معامله گران همچنین تصمیمات سیاست های پولی انگلستان و استرالیا را زیر نظر خواهند گرفت.

این هفته، توجه معامله گران معطوف گزارش  NFP خواهد بود ، و انتظار میرود که این گزارش حاکی از این باشد که اقتصاد آمریکا 250 هزار شغل در ماه جولای ایجاد کرده، که پایین ترن رقم از دسامبر 2020است؛ و نشان دهنده رکود در اشتغال است. بر اساس پیش بینی ها، نرخ تورم در سطح 3.6% بدون تغییر خواهد ماند، که پایین ترین سطح از فوریه 2020می باشد؛ و این در حالی است که رشد دستمزدها می تواند با کاهشی جزیی همراه باشد. معامله گران با دقت چندین سخنرانی از اعضای فدرال رزرو را پیگیر خواهند بود، تا بتوانند سرنخ های جدیدی از افزایش نرخ بهره ماه سپتامبر را به دست بیاورند.

دیگر اخبار مهم اقتصادی شامل: گزارش مدیران فروش S&P Global PMIs ، PMIs های بخش تولید و غیر تولیدی، صادرات، واردات، کاهش های مشاغل، هزینه های ساخت و ساز، فرصت های شغلی و سفارشات کارخانجات می باشد.

در کانادا گزارشات مربوط به تراز تجاری، و داده های بیکاری و گزارش مدیران خرید  PMIs منتشر خواهد شد.

در بریتانیا، کمیته سیاست پولی بانک مرزی انگلستان با افزایش دیگری در هزینه های استقراضی پیش خواهد رفت؛ و پیش بینی بازار بین افزایش نرخ بهره 25 و 50 واحدی در نوسان است. بانک مرکزی با یک مصوبه تراز سختی روبروست؛ چرا که باید در مورد میزان سیاست انقباضی میان دو رقم 50 و 25 واحدی طوری دست به انتخاب بزند که هم به مهار سریع تورم کمک کند و هم از شدت رکود بکاهد.

در ماه جولای شاخص قیمت مصرف کننده سالانه 9.4% افزایش یافت که بیشترین سطح از سال 1992 بود.سرمایه گذاران به شدت در انتظار انتشار اخبار مربوط به گزارشات مدیران فروش PMIs، قیمت ملی مسکن و شاخص قیمت مسکن در انگلستان هستند.  

در اروپا، انتظار میرود رشد تجارت خرده فروشی ، به خصوص در آلمان ، در پایان فصل دوم با کاهش روبرو شود، و تولید صنعتی در آلمان، فرانسه و ایتالیا هم کاهش یابد. در عین حال، پیش بینی می شود نرخ بیکاری منطقه یورو نیزدر پایین ترین سطح 6.6% در ماه ژوئن باقی بماند. دیگر داده های مهم اقتصادی شامل: شاخص تورم تولید کننده منطقه یورو؛ تراز تجاری و سفارشهای کارخانجات آلمان؛ داده های بیکاری فرانسه و ایتالیا؛ داده های تورم، اعتماد مصرف کننده و گزارش مدیران فروش تولید PMI سوییس؛ شاخص قیمت تولید کننده و مصرف کننده ترکیه می باشد. سرمایه گذاران همچنین به دقت اخبار مربوط به S&P Global PMIs برای منطقه یورو، آلمان و فرانسه را دنبال خواهند کرد.

در چین، توجه معامله گران بر داده های PMI در ماه جولای متمرکز خواهد بود، چرا که این ارقام سرعت بهبود اقتصادی در بخش های تولید و خدمات را پس از ایام قرنطینه ارزیابی خواهد کرد.

در استرالیا ، سرمایه گذاران با دقت بر گزارشات تصمیمات نرخ بهره بانک مرکزی متمرکز خواهند  بود؛ که پس از افزایش نسبتا ملایم نرخ بهره در فصل اول، انتظارات را برای افزایش 50 واحدی بیشتر کرده است.

در نیوزلند ، داده های فصل دوم برای مشاغل حاکی از بازار کار راکد می باشد، که پیش بینی ها را برای کاهش نرخ بیکاری و رسیدن به سطح پایین همیشگی 3.1% و افزایش 0.4% اشتغال قویتر کرده است.  

http://Trading Economics

به اشتراک بگذارید

دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید