بلاگ

معامله گری پاره وقت در فارکس

عکس مقاله

بسیاری از افراد تصور می کنند که معامله گری در فارکس نیازمند زمان زیادی جهت تحقیق در بازار برای شناسایی فرصتهای معامله گری است. این در حالی است که ماهیت 24-ساعته بازار فارکس کار را برای تریدرهای روزانه پاره وقت آسان کرده تا بتوانند از روندها در ارزها سود بگیرند؛ چرا که این گونه از  معامله گران ملزم به توجه به زمانهایی که یک مبادله اجازه معامه به آنها را می دهند نیستند. بنابراین ترید در فارکس برای افرادی که نمی توانند زمان زیادی در معامله گری صرف کنند؛ هم مناسب می باشد.

مزایای ترید کردن پاره وقت و در بازه های زمانی کوتاه:

معامله گری پاره وقت کارایی را ، با احتمال پایین افراط و تفریط در معامله گری، افزایش می دهد. تفریط و کم کاری در معامله گری به سرمایه ها اجازه نمی دهد تا در زمانهای مناسب برای یافتن فرصت های معاملاتی استفاده شوند. برای معامله گران تمام وقت هم حجم بسیار بالایی از اطلاعات مالی وجود دارد که به خاطر عدم شفافیت می تواند رعب آور باشد. معامله گری پاره وقت به تریدر یک دیدگاه ساده شده از بازار با حداقل بی  ثباتی و عدم قطعیت را می دهد. 

چگونه یک تریدر پاره وقت می تواند روند کار خود را بهبود ببخشد؟

مسلما عمل گرایی برای یک تریدر پاره وقت بسیار مهم است. در لیست زیر چند تکنیک ساده برای کارآمد تر کردن پروسه معامله گری پیشنهاد شده است:

1.شناسایی یک تکنیک ساده

2.تطابق استراتژی با یک محیط مربوط و مناسب

3.استفاده از سفارشات ورود

4.تکرار

یک استراتژی موثر بریک اوت برای تریدرهای پاره وقت:

چند استراتژی متفاوت برای ورود به بازار برای کسانی که کمبود وقت دارند، وجود دارد. استراتژی زیر بریک اوت    ساده نامیده می شود. ابزارهای شناسایی معاملات برای این استراتژی نسبتا شهودی هستند و حتی اگر شما هرگز قبلا در فارکس کار نکرده باشید، برایتان مفید خواهند بود. ماهیت این روش این است که شما اوردرهای ورود در بازار را در نقاط قیمتی استراتژیک قرار می دهید. زمانی که بازار از طریق این قیمتها معامله شود، این سیگنالی برای ورود به معامله است، و اوردر در کمین به طور اتوماتیک در مورد ورود و خروج از معاملات عمل خواهد کرد.

بنابراین، قدرت این استراتژی به قدرت روند بستگی دارد. موفقیت این استراتژی به استفاده از قوی ترین روندها در بازار در یک زمان معین است؛ و هرچه روند قویتر باشد برای معامله بهتر است. زمانی که بازار به این نقاط استراتژیک قیمتی میرسد، تریدرها در مسیر روند قوی، معامله را مورد توجه قرار می دهند. دو مزیت برای این استراتژی وجود دارد:

1.نیازی نیست مدام پای بازار باشید.

سفارشات را در نقاط قیمتی مخصوص قرار دهید، و بعد اجازه دهید تا بازار دراین نقاط وارد معامله شود. بسیاری از این معاملات بدون حضور معامله گر به هدف قیمتی برخورد می کنند .

2.این استراتژی شما را از بعضی از معاملات ضررده دور میکند.

این به این معنا نیست که 100% معاملات صحیح است. در هر حال، این موضوع زمانی مصداق پیدا میکند که ایده معاملاتی صحیح نیست، اما معامله انجام نشده است، چرا که بازار هرگز در نقاط قیمتی استراتژیک معامله نمی شود. و بدین صورت ورود شما به معامله انجام نمی شود و شما از ضرر دور می مانید. 

The Simple DNC Breakout استراتژی

ابزار مورد نیاز:

نمودار قیمتی شمعی در تایم روزانه

اندیکاتور Donchian Channel (DNC)

یک روند قوی

30 دقیقه زمان

 زمان برای شناسایی نقاط قیمتی استراتژیک

 برای شروع، نمودار قیمتی در تایم روزانه از یک جفت ارز که در یک روند قوی بوده است را باز کنید. سپس اندیکاتور DNC را به نمودار اضافه کنید. اندیکاتور DNC بالاترین سقف و پایین ترین کف قیمتی را برای تعداد مشخص کندلها محاسبه می کند.ارزش ورودی اندیکاتور DNC را 8 قرار دهید. این به معنای این است که بالاترین سقف و پایین ترین کف قیمتی برای 8 روز گذشته که ارزش معامله داشته به صورت زیر است:

شناسایی نقاط قیمتی استراتژیک

  از آنجایی که نمودار  AUD/USD در یک روند صعودی قوی بوده است، تنظیم معاملات خرید بسیار اهمیت دارد. در مقابل، در یک روند نزولی قوی معاملات فروش باید مورد توجه قرار گیرد. تنظیم معامله چهار مرحله ساده دارد:

قوانین خرید:
  1. به عنوان یک خریدار ، برای ورود به معامله از خط  DNCبالایی، به عنوان نقاط قیمتی استراتژیک، استفاده کنید.( مربع سبز رنگ)
  2. خط پایینی DNC به عنوان حد ضرر ما.
  3. به صورت دستی حد ضرر را در خط پایینی  DNC قرار دهید.
  4. زمانی که قیمت به خط پایینی DNC رسید، از معامله خارج شوید. (مربع صورتی)
قوانین فروش:
  1. برای ورو به معامله فروش از خط پایینی  DNC به عنوان نقطه قیمتی استراتژیک استفاده کنید.
  2. از خط بالایی DNC به عنوان نقطه حد ضرر استفاده کنید.
  3. به صورت دستی حد ضرر را در خط بالایی DNC قرار دهید.
  4. زمانی که قیمت به خط بالایی رسید، از معامله خارج شوید.

http://dailyfx.com

به اشتراک بگذارید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید