بلاگ

سبک معاملاتی( انواع تریدرهای فارکس)

تریدر فارکس

انواع مختلفی از تریدرهای فارکس وجود دارد و هر کدام از آنها شیوه متفاوتی را میطلبند. شما چه یک تریدر پرشتاب روزانه باشید و یا پوزیشن تریدر دراز مدت باشید؛ انتخاب صحیح سبک معاملاتی، شانس موفقیت شما را بسیار افزایش می دهد. 

انواع تریدرهای فارکس

1.اسکلپرها

اسکلپرها معامله گران کوتاه مدت هستند که بر روی تایم فریم های کوتاه مدت چند ثانیه یا یا چند دقیقه ای تمرکز می کنند. استراتژی های اسکلپینگ فارکس شامل معاملات مکرر در طول روز، به قصد بدست آوردن سودهای کم درشلوغ ترین و شناورترین زمانهای بازار، می باشد.

سبک زندگی اسکلپرها پرسرعت است. این دسته از معامله گران به طور مکرر اطلاعات جدید را پردازش می کنند و به تغییرات سریع بازار واکنش نشان می دهند؛ اینگونه افراد غالبا هوشیار، با قدرت غریزی بالا و تیز هوش ولی تحت فشار شدید هستند.

2.تریدرهای روزانه

تریدرهای روزانه معمولا در تایم فریم ها بین روز معامله می کنند. اگر چه سرعت معاملات آنها به اندازه اسکلپرها نیست، اما تریدرهای روزانه نیز پوزیشن های خود را قبل از پایان روز می بندند تا از هزینه و سوآپ شبانه جلوگیری کنند. در حقیقت، این دسته از تریدرها تحت تاثیر منفی اخباری ،که می توانند قبل از باز شدن و یا بعد از بسته شدن بازار را ملتهب کنند ، قرار نمی گیرند.

برای این که یک معامله گر موفق روزانه باشید ، شما باید آمادگی کافی برای سازگاری با تغییرات سریع قیمتی و آگاهی کافی از تکنیکهای مهم این سبک مانند پر کردن گپ معاملاتی ، داشته باشید.

تصویر زیر یک نمونه از نمودارپنج دقیقه ای است که توسط اسکلپر ها و معامله گران روزانه استفاده شده و نقاط ورودی و خروجی معامله روزانه را نشان می دهد. این نقاط بر اساس سیگنالهای  اندیکاتور RSI، با نشانه گذاری نواحی اشباع خرید و اشباع فروش بر نمودار می باشد. 

 3. نوسان گیر ها

معامله گران نوسان گیر به معاملات خود بیش از یک روز حتی تا دو هفته، پایبند می مانند. در تایم فریم های کوتاه نوسانگیرها غالبا به تحلیل تکنیکال بیشتر از فاندامنتال تمایل دارند؛ اگرچه آنها باید با اخبار وقایعی که باعث ایجاد بی ثباتی در بازار می شوند ، نیز هماهنگ باشند.

این نوع از معامله گران ، نسبت به اسکلپرها و معامله گران روزانه کمتر مضطرب می شوند؛ بنابراین هوشیاری کامل همیشه مورد نیاز نیست. اما به هر حال، شما به یک دقت قوی در مورد جزییات برای تحلیل نمودار نیاز دارید.

4.پوزیشن تریدرها

پوزیشن تریدرها معاملات طولانی مدت چند هفته ای یا حتی چند ساله انجام می دهند. از آنجایی که این دسته از تریدرها طولانی ترین بازه زمانی را در بین دیگر معامله گران دارند،به ندرت نسبت به نوسانات قیمتی کوتاه مدت دارایی ها تمایل نشان می دهند؛ و عموما پیگیر عملکرد بازار در تایم فریم های پایدارتر و با ثبات تر هستند.

به عنوان یک پوزیشن تریدر، شما باید بسیار صبور باشید؛ چرا که اغلب پول شما برای مدتی طولانی بلوکه خواهد شد. برای معامله گران بلند مدت ، یک دانش کامل از فاکتورهای فاندانتال بسیار موثر است ، بنابرابن مهارت های پیشرفته به شما بسیار کمک خواهد کرد.

تصویر زیر یک نمونه از نموداری است که مختص استفاده از یک پوزیشن تریدر می باشد؛ که یک پوزیشن طولانی مدت را نشان می دهد که پس از دو ماه بسته می شود و بر اساس سیگنالهای RSI بر روی نمودار انجام شده است. با وجود اینکه که تایم فریم پوزیشن تریدرها روزانه است، آنها غالبا برای انتخاب روندها به تایم فریم های پایین تر هم توجه دارند.

5. تریدرهای الگوریتمی

معامله گران الگوریتمی از برنامه های کامپیوتری برای انجام معاملات در بهترین نقطه ممکن قیمتی استفاده می کنند. این دسته از معامله گران از دستورات مشخص و یا الگوریتم های معاملاتی پر تکرار استفاده می کنند؛ که می توانند این برنامه ها را خودشان کدگذاری کرده و یا محصولات آماده آنها را خریداری کنند.

این روش از معامله گری برای افرادی مناسب است که به راحتی می توانند از تکنولوژی برای معامله در بازار فارکس بهره ببرند. با توجه به ویژگی های این برنامه ها، معامله گران الگوریتمی باید مهارت بسیار بالایی در تحلیل تکنیکال نمودارها هم داشته باشند.

6. تریدرهای رویدادگرا

معامله گران رویداد گرا از تحلیل فاندامنتال نمودارها برای تصمیمات معاملاتی خود استفاده می کنند. این نوع از معامله گران از جهش ها و سیگنالهای ایجاد شده توسط وقایع سیاسی یا اقتصادی، مانند داده های مشاغل غیر کشاورزی، GDP, داده های اشتغال، و انتخابات، برای سود بردن از بازار بهره میبرند.

این نوع از معامله گری برای افرادی مناسب است که که علاقه دارند که از اخبار جدید و به روز دنیا باخبر باشند؛ و همینطور از چگونگی تاثیر این اخبار بر بازار اطلاع کافی دارند. یک تریدر رویدادگرا فردی پرسشگر و دور اندیش است که در زمینه پردازش اطلاعات جدید و پیش بینی چگونگی تاثیرات نهایی رویدادهای محلی و جهانی، کاملا مهارت دارد.

تصویر زیر از یک نمودار است که نشان می دهد چگونه اخبار داده های مشاغل غیر کشاورزی می تواند موقعیت معاملاتی مناسب را برای یک تریدر رویداد گرا مهیا کند. در این روش، از استراتژی رایج ورود به نقطه خرید در زمان شکست قیمتی در بالای خط روند یک پولبک، استفاده شده است.

http://Daily FX

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید