بلاگ

سبکهای معاملاتی مناسب در فارکس

معامله گر موفق

خلاصه ای از انواع تریدرهای فارکس

نوع معامله گرتایم فریم معاملهویژگی های شخصیتی           
اسکلپر و تریدر روزانه1روز- 1 دقیقهمشاهده گر، غریزه تیز،تیز هوش
تریدر نوسان گیر2-6 روز آرام، انتخابگر، متمرکز
پوزیشن تریدرهفته ها-ماه هاصبور، سیستماتیک، با استراتژی
تریدر الگوریتمیتمام تایم فریم هاتکنیکال، با شم تکنولوژی،دقیق و حسابگر
تریدر رویداد گراتمام تایم فریم هاپرسش گر، تحلیل گر، آینده نگر
آیا شما می توانید سبک معاملاتی خود در بازار فارکس را تغییر دهید؟

هیچ سبک معاملاتی در بازار فارکس ضرورتا ثابت نیست، و این احتمال جود دارد که سبک شما نیز تغییر کند. شما ممکن است یک اسکلپر باشید که با پرایس اکشن در تایم فریم پایین تحت فشار باشید و به دنبال فراغت زمانی که در پوزیشن تریدینگ یافت می شود، باشید. یا شما می توانید یک نوسان گیر تکنیکالی باشید که تمایل دارد در مورد شیوه فاندمنتال معامله گر رویدادگرا بیاموزد. سبک و اهداف شما هر چه باشد، همیشه راهی برای رشد و توسعه و تست مهارتهای شما به شیوه جدید در بازار وجود دارد.

سبک معاملاتی اغلب با نوع شخصیت تریدر رابطه مستقیم دارد. قبل از انتخاب سبک معاملاتی و تهیه پلن یا طرح معاملاتی، باید حتما در مورد شخصیت و سبک زندگی خود کاملا فکر کنید. چرا که انتخاب سبک معاملاتی که در تضاد با شخصیت شما باشد، منجر به مشکلاتی در مسیر پایبندی به برنامه و طرح معاملاتی شما خواهد شد. سبک معاملاتی مساعد با معامله گر موجب تداوم آن سبک می شود و عدم احساس راحتی با یک سبک خاص، دلیل عمده اشتباهات معامله گری می باشد.                                                 

سبک های معاملاتی مناسب برای افراد بسیار منظم که با کمبود وقت مواجه هستند:

*نوسان گیری:

نوسان گیر ها عموما به عنوان معامله گران میان مدت تلقی می شوند؛ چرا که پوزیشن ها را بین چند ساعت تا چند روز باز نگه می دارند. سرمایه گذاری در زمان به حداقل می رسد، و این برای برای تریدرهای با کمبود وقت مناسب است. سفارشات باز و بسته کردن معاملات هم ممکن است استفاده شود که به صورت اتوماتیک ، زمانی که یک بازار به یک سطح قیمتی خاصی می رسد، معامله به سرعت انجام شود.

*معامله گری خودکار

روش دیگر معامله گری برای افرادی که کمبود وقت دارند یا تمایل به ترید در اوقات فراغت خود دارند، معامله گری خودکار است. معامله گران صرفا نقاط ورود و خروج و حجم معاملتای خود را تنظیم می کنند و اجازه میدهند که بقیه کار را بازار انجام دهد.

سبک معاملاتی مناسب برای افرد محتاط که زمان برای تحقیق دارند:

*پوزیشن تریدینگ

این سبک معاملاتی برای تریدرهایی مناسب است که تمایل به نگه داشتن پوزیشن برای مدت طولانی (ماهها یا سالها) دارند، و اغلب بر اساس فاکتورهای فاندامنتالی بلند مدت تصمیم گیری می کنند. برای این دسته از معاملات یک سرمایه بسیار بزرگ نیاز است  که بتوانددر مقابل بی ثباتی های بالقوه بازار در طول حیات معامله ، مقاومت کند و منجر به کال مارجین و از دست رفتن کل سرمایه نشود. افراد محتط همچنین تمایل به معامله در سایزهای کوچک، استفاده از حد ضرر و ممانعت از بازارهای بسیار بی ثبات دارند.

سبک معاملاتی مناسب  برای افراد قاطع که نتایج فوری را ترجیح می دهند:

*معامله اسکلپ

اسکلپرها تمایل دارند تا معاملات در عرض چند دقیقه باز کنند و اغلب از حرکات قیمتی کوچک و با اهرم بالا سود می گیرند. به دلیل ماهیت سریع الحرکتی این استراتژی معاملاتی ، سود و زیان به سرعت معلوم می شود. تریدهای قاطع که به دنبال نتایج فوری هستند، اغلب در اخبار ، با تدوین یک نظر در مورد چگونگی واکنش بازار و طرح ریزی بر طبق آن ، معامله انجام می دهند.  

پایبندی به سبک معاملاتی  منجر به نتایج مستمر می شود. تغییر سبک معاملاتی در زمان انجام معامله، اشتباه رایجی است که معامله گران مبتدی مرتکب می شوند. پس از انجام تنها تعداد محدودی نباید نسبت به سبک معاملاتی قضاوت کرد؛ چرا که تمامی معاملات قرار نیست که موفق باشند. اگر استراتژی معاملاتی با مدیریت ریسک مناسب همراه باشد ، پایبندی به آن نتایج دلخواه را در بر خواهد داشت.

http://www.dailyfx.com


به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید