بلاگ

تعیین سقف قیمتی برای نفت روسیه!

گروه رهبران G-7 ، به پیشنهاد جو بایدن رییس جمهور آمریکا، در نظر دارند که برای نفت روسیه سقف قیمتی تعیین کنند. اما تحلیل گران انرژی می گویند که این کار امکان پذیر نیست.

برای تحلیل گران انرژی سوال اینجاست که چگونه رهبران G-7 می توند برای نفت روسیه سقف قیمتی تعیین کند، و هشدار می دهند که، اگر مصرف کننده های اصلی نفت روسیه در این طرح وارد نشوند، امکان دارد که چجواب معکوس از این طرح گرفته شود.

الکساندر نواک؛معاون نخست وزیر روسیه،روز چهارشنبه گفت که این طرح می تواند باعث افزایش بیشتر قیمت نفت شود و هر گونه تعیین سقف قیمتی برای نفت روسیه باعث خسارات بیشتر خواهد شد.

کشورهای اتحادیه اروپا 25% از واردات نفتی خود را از روسیه دریافت می کنند و اروپا برای کرملین یک خریدار بسیار مهم تلقی می شود.با وجود این که محدودیت های خرید نفت روسیه به منظور آسیب به اقتصاد روسیه، به دلیل حملات سنگینش به اوکراین طرح ریزی می شوند؛ اما به ثمر نشستن یک شبه این طرحها امری بسیار بعید است. در واقع، بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا شدیدا به سوخت های فسیلی روسیه وابسته هستند.

اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان ، نیز عقیده دارد این طرح بسیار بلند پروازانه است و برای تحقق آن نیاز به کار و برنامه ریزی زیادی است.

نیل آتکینسون، یک تحلیل گر مستقل انرژی، به CNBC گفت ” این طرح زمانی قابل اجراست که شما تمام تولید کنندگان و مصرف کنندگان اصلی را با هم هماهنگ کنید تا راهی برای اعمال  طرح های جدیدتان پیدا کنید. و واقعیت این است که بزرگترین مصرف کنندگان نفت روسیه کشورهای هند و چین هستند که از تخفیفات نفت خام روسیه بسیار سود برده اند و تا به امروز از محکوم صریح حملات روسیه به اوکراین سرباز زده اند. “.

آتکینسون افزود :” در هر حال، روسیه ساکت نخواهد نشست و می تواند با منابع نفتی و گازی بازی جدیدی راه بیاندازد.”

http://CNBC.com

به اشتراک بگذارید

دسته بندی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید