بلاگ

تحلیل گری یا معامله گری؟ (مقدمه)

تفاوت میان تحلیل گری و معامله گری

بازارهای مالی به دلیل اینکه مشاغل و اصطلاحات متنوعی را شامل می شوند ،می توانند پیچیده به نظر بیایند. یکی از این مسایل سردرگم کننده تشخیص تفاوت میان تحلیل گری و معامله گری می باشد.شما احتمالا مشاهده کرده اید که برخی معامله گران در نهایت تحلیلگر میشوند که امری گیج کننده به نظر میرسد.تفاوت اساسی میان یک تحلیلگر و یک معامله گر چیست؟

یک معامله گر قیمت ها را مطالعه می کند  و برای یک شرکت تجاری، بانک یا صندوق پوشش ریسک بر اساس دیدگاههای تحلیلی اش معامله میکند.در مقابل، یک تحلیلگر شرایط اقتصادی،شرکتها و صنایع را مورد مطالعه قرار می دهد تا از تاثیرات بنیادی داده ها آگاهی یابد.

معامله گر کیست؟

یک معامله گر با کمک داده های تکنیکالی و بنیادی بر روی قیمتها گمانه زنی می کند.معامله گران با قرار داشتن در جای مناسب و زمان مناسب بازار کسب درآمد می کنندو به عبارتی، آنها به آنچه بازار می گوید و نه تصورات خودشان، تکیه می کنند.

علاوه بر این،معامله گران اطلاعاتی را برای تحلیل داده های سیاسی و اقتصادی ،که می توانند بر قیمت محصولات خاصی تاثیر بگذارند، گردآوری می کنند.این  افراد حرفه ای در حین معامله گری براس کسب سود، احساسات خود را کنترل و مدیریت می کنند.یک معامله گر می تواند در بازارهای مختلفی مانند بازار کالا،سهام،فارکس،اوراق قرضه و اوراق بهادار مشتقه فعالیت کند.او همچنین می تواند انتخاب کند که صرفا در یک نوع از بازار  یا سرمایه گذاری تخصص پیدا کند.

معامله گرها می توانند از استراتژی های متفاوتی در معامله گری بهره ببرند. آنها می توانند از تحلیل بنیادی ،که شامل بررسی اوضاع مالی برای ارزش گذاری یک شرکت یا تصمیم گیری برای داده ها ی کمی آن شرکت است، استفاده کنند و روند بازار را بر اساس تحلیل آماری تشخیص دهند.

معامله گر اجرایی استراتژی افراد دیگر را در معامله گری اجرا می کند و سعی می کند تا بهترین نتیجه را با معامله گری در اوراق مختلف در یک بازه زمانی معین بدست بیاورد.معامله گران برای استخدام تنها به یک مدرک متوسط در یکی از رشته های مرتبط مانند ریاضی یا اقتصاد نیاز درند.
نکته اساسی در مورد معامله گران این است که آنها بر اساس عملکردشان مورد قضاوت قرار می گیرند.معامله گری شغلی است که،شما هر چه بیشتر در آن سود دهی کنید خبره تر خواهید شد.پاداش را از حقوق دریافت می کنید ، اما زمانی که یک تریدر برای یک شرکت سود بیشتری بدست می آورد براساس میزان سود، مبلغ کمیسیون را هم دریافت می کند.

 به این دلیل است که معامله گران ورزیده درآمد بالایی به دست می آورند؛ با این وجود از آنجایی که در صورت عملکرد ضعیفتان احتمال اخراج شدن وجود دارد، امنیت شغلی شما تضمین نخواهد شد. معامله گران نیز احتمالا در مورد اخبار و ایده های بازار با هم به بحث و گفتگو بپردازند، اما نسبت به تحلیل گری کار گروهی کمتری در بین آنها دیده می شود.

تحلیل گر کیست؟

یک تحلیلگر به دنبال شناسایی تاثیر اخبار فاندامنتال و بنیادی و در عین حال بررسی تصویر تکنیکالی برای رسیدن به موقعیت مناسب بازار می باشد.تحلیلگران شرایط اقتصادی،شرکتها و صنایع را مطالعه می کنند.برای تبدیل به یک تحلیل گر شما شاید به سالها کار و عملکرد تاثیرگذار نیاز داشته باشید.شما حتی شاید به عنوان یک تحلیل گر حرفه ای، به حصول یک مدرک در زمینه MBA نیز نیاز پیدا کنید.تحلیلگران به دو گروه تکنیکال و بنیادی تقسیم می شوند.

تحلیلگران تکنیکال سعی می کنند تا موقعیت های معاملاتی را بر اساس ارزیابی روند های آماری مانند حجم داده ها و حرکات بازار شناسایی کنند. این نوع از تحلیلگران ارزش ذاتی یک سهم را اندازه گیری نمی کنند، بلکه از نمودارها برای تشخیص روندها و الگوهایی استفاده می کنند که حرکت آتی بازار را پیش بینی می کنند.

تحلیلگران تکنیکالی بیشتر از شیوه پرایس اکشن که تعیین کننده تقاضای داینامیک و منابع سهام است استفاده می کنند  و بر داده های حجمی و قیمتی تمرکز دارند. برخی از سیگنالهای ورود تحلیل گران تکنیکالی عبارتند از خطوط روند،میانگین متحرک ساده،اندیکاتورهای مومنتومی و سطوح حمایت و مقاومتی.

تحلیل گران بنیادی ، در مقابل،سهام را بر اساس ارزش ذاتی ارزیابی می کنند و شرایط صنعتی و اقتصادی مدیریت شرکتها و بنیه مالی آنها را مورد مطالعه قرار می دهند.این نوع از تحلیلگران در زمان ارزیابی سهام ،هزینه ها،درآمدها ، دارایی ها و مسولیت ها را بررسی می کنند.منبع اصلی اطلاعات آنها صورتحساب مالی یک شرکت است که شامل صورتحساب گردش نقدینگی،صورتحساب درآمدی و ترازنامه ها می باشد.

تحلیل گران، با ارایه مستندات گذشته، یک منبع عالی اطلاعاتی برای به دست آوردن چگونگی عملکرد یک مرکز صنعتی یا یک شرکت بازرگانی می باشند .

معامله گری و تحلیل گری دو حرفه کاملا متفاوت است؛در حالی که یک معامله گر میتواند تحلیل گر هم باشد،یک تحلیل گر نمی تواند یک معامله گر باشد.

https://tradeveda.com/traders-vs-analysts/

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

رمز عبورم را فراموش کردم؟ اینجا کلیک کنید