اقتصاد هفته

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش (از10 تا 14 مرداد ماه1401 – 1 تا 5 آگوست 2022)

این هفته در آمریکا هفته پرخبری خواهد بود؛ چرا که سرمایه گذاران بر گزارشات کار ماه جولای، سخنرانی چند نفر از اعضای فدرال رزرو، شاخص مدیران فروش بخش کشاورزی و غیر کشاورزی، و گزارشات درآمدها متمرکز خواهند شد. معامله گران همچنین تصمیمات سیاست های پولی انگلستان و استرالیا را زیر نظر خواهند گرفت.

مطالعه بیشتر
تقویم اقتصادی

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش رو 3- 7مرداد(25-29 ژوئن)

این هفته در آمریکا پر خبرترین هفته تابستان است ؛ چرا که داده ها ی مربوط به تصمیمات فدرال رزرو، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی GDP برای فصل دوم، و گزارشات درآمدی برای بی شاز یک سوم شرکت های S&P 500 در راس اخبار قرار دارند. در اروپا هم کشورهای المن، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا گزارشات مهمی در مورد نرخ تورم و رشد اقتصادی منتشر خواهند کرد.

مطالعه بیشتر
اقتصادی

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش رو از 27 تا 31 تیر ماه 1401( 18 تا 22 ژوئن 2022)

این هفته در آمریکا ، تمرکز بر نتایج درآمدهای شرکتها و اخبار مسکن خواهد بود. بانک مرکزی اروپا، بانک ژاپن و بانک ملت چین جلسه های سیاست پولی برگزار خواهند کرد. در بریتانیا، کانادا و ژاپن اخبار مربوط به تورم برای ماه ژوئن انتشار خواهد یافت. داده های مربوط به گزارش مدیران فروش بخش تولید و خدمات آمریکا، آلمان ، فرانسه ، بریتانیا و منطقه یورو نیز حائز اهمیت است.

مطالعه بیشتر

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش رو (20 تا 24 تیر1401-11 تا 15 جولای 2022)

این هفته، با آغاز فصل دوم درآمدها در آمریکا، سرمایه گذاران بر نتایج داده های شرکتها تمرکز خواهند کرد. در راس اخبار نرخ تورم آمریکا، شاخص های رشد تولید ناخالص داخلی GDP چین و انگلستان و تصمیمات سیاست های پولی کانادا و نیوزلند، برای به روزرسانی بهبود اقتصاد جهانی حایز اهمیت می باشند.

مطالعه بیشتر

تعیین سقف قیمتی برای نفت روسیه!

گروه رهبرانG-7 ، به پیشنهاد جو بایدن رییس جمهور آمریکا، در نظر دارند که برای نفت روسیه سقف قیمتی تعیین کنند. اما تحلیل گران انرژی می گویند که این کار امکان پذیر نیست.

مطالعه بیشتر

قیمت بنزین در آمریکا در 4 جولای

قیمت بنزین قبل از چهارم جولای به صورت آرام و پیوسته در حال کاهش است و  احتمال دارد کاهش های بیشتر نیز قبل از شلوغ ترین وپرترددترین ایام رانندگی در این تعطیلات اتفاق بیافتد

مطالعه بیشتر

وقایع مهم اقتصادی هفته پیش رو(از 6 تا 10 تیر،27 ژوئن تا 1 ژوئیه)

این هفته اخبار اقتصادی در آمریکا  که شامل شاخص اعتماد مصرف کننده و  هزینه های شخصی مصرفی است نشانگر این خواهد بود که اقتصاد آمریکا چگونه به سیاست انقباضی  و تهاجمی فدرال رزرو واکنش نشان می دهد.

مطالعه بیشتر